Hade

 

Njė pjesė e familjes Konjusha u vendos nė fshatin Hade. Kėta ishin bijt dhe reja e Abaz e Raba Konjusha:

 

Ramish dhe Hateme

Ajet

Arif

Maliq

 

 

Ramishi e Hatemja lan djalin Sadikun i cili lindi tė njejtėn natė kur familja mbrrijti nė Hade.

 

 

Ajeti dhe Nazifja kan pasė pesė djem e nji vajzė:

 

Islam

Abaz

Zymer

Ymer

Hysen

Shaha

 

 

Arifi nuk la fėmijė

 

 

Maliqi dhe Hava kanė pasė katėr djem dhe dy vajza

 

Fazli

Ali

Veli

Musli

Hatixhe

Fetije

 

Sadiku dhe Akilja kan pasė tre djem dhe tre vajza:

 

Bajrush

Rabije

Nefise

Emine

Ramtush (1930-

Ibush      (1938-1994)

 

Islami dhe Zymryti kishin tre djem dhe nji vajzė:

 

Hajzer

Banush

Rizah

Sala

 

Abazi dhe Hajrija kishin tre djem e dy vajza

 

Hashim

Selim

Ragip

Feride

Zylė

 

Ymeri dhe Dinorja kishin tre djem e dy vajza:

 

Arif

Gjezide

Sabrije

Nazmi

Mustafė

 

 

Zymeri e Bahtija kishin nji djal e pesė vajza:

 

Ajet

Sadije

Nexhmije

Shukrije

Mevlude

Miradije

 

Hyseni dhe Azizja kishin tre djem e dy vajza

 

Shyqyri

Vahide

Elmaze

Selman

Mehdi

 

 

 

Ballina